ADRACTIVE- innovative solution

 

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe zawarte w ADRACTIVE zapobiegają uszkodzeniom wątroby, pobudzają resyntezę triglicerydów, a ponadto usprawniają transport lipidów w ustroju. Kwasy te uznawane są za alternatywę antybiotyków i stymulatorów wzrostu, także jako czynnik kontrolujący żołądkowo- jelitową mikroflorę. Łatwo przenikają przez błony komórkowe, zapobiegają ich degradacji a także stabilizują ich strukturę.

Nie niszczą bakterii symbiotycznych- lactobacillus, poprawiają konwersję paszy, hamują rozwój patogennych Enterobacteriaceae. Poprawiają wchłanianie składników pokarmowych w jelicie cienkim, u drobiu redukują śmiertelność do 39%.

W przewodzie pokarmowym rozkładane są przez lipazę trzustkową, wchłaniają się głównie w dwunastnicy i jelicie cienkim. Transportowane są we krwi, limfie w formie chylomikronów i w mniejszym stopniu w postaci liporotein. Dzięki temu, że powstaje mniej liporotein minimalizują występowanie procesów miażdżycowych u człowieka i zwierząt. Kwasy tłuszczowe średniołańcuchowe są transportowane do wątroby, gdzie podlegają beta-oksydacji. W wątrobie są w mniejszym stopniu wiązane z albuminami, dzięki czemu nie przyczyniają się do stłuszczenia tego narządu.

Struktura warstwowa i duża lepkość substancji czynnej powoduje, że Produkt wykazuje silne właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego. A na skutek oddziaływania z występującymi w śluzie glikoproteinami, zwiększa wytrzymałość warstwy śluzu pokrywającego błonę śluzową na czynniki drażniące.

ADRACTIVE w stosowanych dawkach nie zmniejsza wchłaniania składników pokarmowych i nie zmienia fizjologicznego czasu pasażu treści przewodu pokarmowego.

 

ZASTOSOWANIE:

Preparat jest przeznaczony do żywienia zwierząt i obniżenia pH układu trawiennego. Hamuje wzrost szkodliwych, patogennych bakterii poprzez przenikanie ściany komórkowej do wnętrza komórki. Pozwala likwidować między innymi patogenezę salmonelli. ADRACTIVE poprawia też trawienie oraz zdolności absorpcyjne jelita cienkiego. Naturalny sposób na ograniczenie występowania biegunek. Ograniczenie wydzielania amoniaku.

 

SKŁAD:

Kwasy tłuszczowe, selektywnie dobrana mieszanina glinokrzemianów, glukoza, wapń, krzemionka, ekspandowana – nośnik

 

DAWKOWANIE:   

Brojlery :

                                   Starter          - 3,2 kg/t

                                   Grower I       - 3,0 kg/t

                                   Grower II     - 2,5 kg/t

                                   Finiszer        - 2,0 kg/t